| Andra168 a întrebat:

Poți merge la ginecolog in timpul menstruației?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti, dar nu este recomandat fiindca compromite analizele medicale.
Numai daca esti gravida si sangerezi sau nu se mai opreste sangerarea, poti merge, altfel este recomandat sa astepti sa-ti treaca menstra, ca medicul sa te poata consulta si lua secretie vaginala curata.

| sierra1 a răspuns:

Sigur că poți dar e similar cu a vomita la stomatolog in poale

| Emma30555 a răspuns:

Nu

| mi25 a răspuns:

Doar daca este urgenta.