| ALINA1234677 a întrebat:

Poti sa scapi de puncte negre cu spuma de ras? Puteti sa-mi spuneti ceva ieftin si bun ca sa scapi de punte negre si pete va rog...Ms:*

Răspuns Câştigător
| AnaDbv a răspuns:

Nu o sa scapi cu spuma de ras, cel putin eu nu am auzit de asa ceva pana acum. incearca sa iti faci diferite masti pentru asa ceva. Eu stiu ca lamaia este foarte benefica pentru ten si pentru punctele negre. Mierea este la fel de buna si in plus iti face pielea foarte catifelata si moale. Si oul de gaina este foarte bun pentru ten, si galbenusul si albusul au proteine si vitamine de care tenul are nevoie pentru a arata sanatos si frumos. aa si inca un pont : daca te freci cu malai putin umed pe toata fata 5 - 10 minute o sa ai un ten de 10 ori mai alb si mai purificat, eu am incercat si functioneaza rapid. Bafta multa!

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E spuma de ras pentru ca se foloseste le RAS. Intrebarea ta e fara sens. Punctele negre sunt sebum cu impuritati, trebuiesc scoase. Ori acasa (cauta pe net baie de aburi) ori la cosmetica.

| glittereatsme a răspuns:

Poti sa folosesti gelatina pentru gatit, e vreo 50 de bani plictuletul si da rezultate. Pui continutul vasului intr- un vas, adaugi o lingura de lapte, pui la microunde 10 secunde, astepti sa se raceasca putin-cam un minut, si cu o pensula te ungi pe zonele unde ai puncte negre. Dupa ce se usca, se da jos ca o masca. Succes! Ps iti las si un tutorial :D https://www.youtube.com/watch?v=-bjOB4zS0uE