Întrebare recomandată | Popescu1Andrei2 a întrebat:

Poti scapa de vergeturile rosii?

5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Teoretic da, exista multe tratamente, mergi la un dermatolog sa te vada si o sa-ti prescrie unul pentru tine si tipurile de vergeturi. Dar nu iti garantez ca o sa dispara cu siguranta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,

Peste 2 litrii de apa trebuie sa bei pentru a-ti deshidrata pielea, sa iti cumperi o creme cu miere de albine, ulei de masline, sunt tot felul de creme cu vitamine. Te dai cu crema in fiecare zi de 4-5 ori, sport. Nu iti forta masa musculara pentru ca se vor rupe tesuturilehappy
Si in primul rand elimina dulciurile chiar si fructele, o perioada iar apoi s anul m-ai mananci ciocolata. Daca esti in crestere mananca cu masurahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport si creme hidratante, dar oricum se fac albe cu timpul. Nu scapi de tot.

| Rozzovela a răspuns:

Depinde unde sunt si de la ce sunt, consulta dermatologul happy

| SiminaIsDoingGood16 a răspuns:

Bună! Cu siguranță se poate! Sau, cel puțin poți să le decolorezi și astfel vor fi mai puțin evidente.
Ai grijă să introduci în dietă nutrienți cu rol în menținerea sănătății pielii și care îi pot îmbunătăți elasticitatea. Fructele de pădure (căpșuni, zmeură, afine) și vegetalele verzi (spanac, brocoli) conțin o explozie de antioxidanți, avocado sau diferite feluri de alune, îți asigură necesarul de vitamina E atât de necesară membranelor celulelor. De altfel, uleiul de pește ne ajută cu omega 3, dând strălucire și elasticitate țesuturilor.
Sportul este de asemenea important, căci îți pune sângele în mișcare și astfel aspectul dat de vergeturi se va îmbunătăți considerabil.
O loțiune de corp cu omega-3 și omega-6 te-ar ajuta enorm să le ți sub control, astfel încât în câteva săptămâni, vergeturile devin de o culoare sidefie abia vizibilă. Baftă!