| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Cum pot scapa de vergeturile rosii?

9 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Ulei de migdale dulci. Il gasesti la plafar sau in farmacii, 100 ml costa cam 10 lei. Este foarte bun, l-am folosit si eu la momentul potrivit si s-au retras.
Il poti folosi si pe cele albe, daca ai sau pe zone extrem de uscate.

| AutumnDay a răspuns:

IForgotMyNameAgain, 3 saptamani l-am folosit, seara. Acum, cand imi mai aduc aminte. Mie imi iesisera pe coapse si sani.

| IForgotMyNameAgain explică (pentru AutumnDay):

Tot pe coapse si pe sani am si eu.

| AutumnDay a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

De unde esti? happy
Eu mi-am luat de aici: https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10044131 direct din farmacie, a costa 9.5 lei.
De preferabil, uleiul sa fie in ciocanel de sticla, se pastreaza mult mai bine decat in recipientul de plastic. Chiar daca apare stoc 0, in farmacie este sigur disponibil, atat ca nu au mai reactualizat ei pe site.
Mie imi aparusera acum doi ani, atunci l-am folosit si s-au retras. Din pacate, cand am fost mai mica, in timpul unui puseu de crestere, mi-au aparut si nu am stiut sa le previn/tratez, pe coapse si cateva pe sani. Pe coapse se vad, pe sani nu...dar m-am obisnuit cu ele si acum nu mai imi par asa oribile. Se vad doar ca niste firicele albe pe piele, daca te uiti atent, nu sunt nici ridicate si nici ca niste mici cratere in piele, lungi. In ultimele luni am slabit putin, de la 52la 47 kg si ca sa nu o iau de la capat, am inceput sa il folosesc din cand in cand, pe sani, burtica si coapse.
Important e ca tu sa te accepti pe tine asa cum esti, indiferent de defecte, fie ele de orice natura. happy
Ai grija de tine!

| BiuL a răspuns:

Laser.

| OnuOnulică a răspuns:

Folosește un ulei sau o creamă...mergi la farmacie.

| kiri11 a răspuns:

Crema si sport, alergat, bicicleta, role. Asta te iti va ajuta pielea sa se intinda.

| grumpzkatze a răspuns:

Crema
Foarte multa crema hidratanta si sport. Sunt creme speciale pentru asta si nu sunt foarte scumpe. Si incearca sa faci mult sport.
Funda. big grin