| mdc98 a întrebat:

Buna,
Imi spuneti va rog cum pot scapa de vergeturile rosii?

6 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Vergeturile rosii trec de la sine, înseamnă ca sunt recente. Iar cele albe se vindeca(nu in proporție de 100%) in clinici specializate, nu asculta la alte persoane. Dacă ești din Buc îți pot recomanda un medic dermatolog care face treaba foarte buna. Pe lângă terapie cu laser, îți pot fi recomandate și peeling-uri și creme speciale numai cu prescriptie medicală.

| mdc98 explică (pentru AnemonaP):

Dar am inteles ca cele rosii se transforma in albe, si le am de vreo 2-3 luni si nu trec parca tot apar crying

| AnemonaP a răspuns (pentru mdc98):

Dispar cu totul sau se transforma și nu se vor mai vedea așa tare, stai liniștita. După doar dermatologul te poate ajuta

| AnemonaP a răspuns:

Dacă tăceai, tu rămâneai filosof. BIO oil este toxic și nu ajuta la nimic. Vai de tine!

| AnemonaP a răspuns:

Și eu am avut vergeturi rosii, am scapat de ele, nu vorbesc din auzite!
Dacă tie îți recomanda un dermatolog BIO oil, înseamnă ca și-a cumpărat diploma și atât. Nu are vreun fel de pregătire. BIO OIL ESTE PLIN DE PARFUMURI ȘI ULEIURI ESENTIALE. Citește Ingredientele pe internet. Nu te bagă dacă ca și musca, dacă habar nu ai. Poți sa îți bagi și in vena din partea mea BIO oil, dacă îți place așa mult, efectele sunt 0!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate scapa de vergeturi!
Vergeturile sunt crapaturi/ rupturi ale pielii care nu se lipesc singure.
Azi sunt rosii, dar curand vor deveni albe si raman acolo pe veci.
Exista operatie estetica cu laser, care le poate indeparta, dar este foarte dureroasa si foarte scumpa, fiindca se calculeaza la fiecare cm de piele, care trebuie reparat.