| elyteiubeste a întrebat:

Prietena mea vrea sa se ingrase.
cum sa faca asta intr-un mod sanatos?
funda...pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Diiiiaaaa a răspuns:

Intr-un mod sanatos? Mai greu! Uite o idee:
dimineata o omleta din 3 oua cu cateva feliute de rosii taiate.
la pranz o supa de orice fel dar sa contina carne + o bucata mare de friptura de pork.
seara o ciorbita cu carne, +fel 2 ( sa contina carne si sa fie cat mai multa)(ca sa te ingrasi trebuie sa mananci seara ffff mult)

3 răspunsuri:
| deea_7942 a răspuns:

Vitaminele si alte pastile sunt destul de riscante, am vazut fete care au luat si nu s-au mai putut opri din ingrasat, si au pus muult mai multe kg decat si-ar fi dorit!

| AnaMariaRo a răspuns:

Probabil prietena ta are arderile accelarate happy cred ca cel mai simplu este o vizita la doctorul de familie sa ii recomande un complex de vitamine si modul de administrare ( ma refer la o perioada mai lunga, adica gen iei o luna faci 2 saptamani pauza sau ceva de genul este un exemplu, chiar recomand sa se duca sa specialist). Vitaminele o sa ii dea pofta de mancare progresiva si o sa adauge un pic de greutate fara sa isi schimbe stilul de viata. Partea proasta este ca nu poti controla unde se pune noua "carnita" happy

| spy2o a răspuns:

Pai...sa manance mai des, la ore fixe, sa manance alimente bogate in calorii si in portii cat mai mari(nu exagerat!). mult succes