| fede12 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati. am o prietena care are 169cm si 45kg si vrea sa se ingrase si..mai are un pic si intra in depresie nu stiu ce sa ii spun sa se calmeze. de fiecare data cand se uita in oglinda o ia razna, plange nu mai vrea sa iasa afara nici la scoala nu vrea sa se mai duca. si totusi nu e defavorizata de nimeni.toti o plac asa cum e dar ea nu se place pe ea. si as vrea sa imi spuneti ce sa faca sa se ingrase, daca exista pastile care sa te ingrase cat mai rapid orce. nu mai vreau s'o vad asa sad Dau funda ce vreti voi numai sa ma ajutati cat mai repede.

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Dieta adecvata (proteine, carbohidrati, minerale si vitamine) si mult efort fizic. Sala, sau daca nu acasa, flotari, genoflexiuni, gantere, tractiuni, abdomene. Altfel nu va asimila mancarea.

| Apostolescu_Julia_1990 a răspuns:

Nici de la Mc daca mananca si tot nu o sa se ingrase repede, singura solutie este sa se duca la o sala ceva si sa vorbeasca eventual si cu un instructor! puteam sa zic de varianta nutritionistului dar eu nu as apela la asa ceva ca sunt putini care isi fac meseria bine si costa ceva happy deci?