| LARAaungeoudemon a întrebat:

PROBLEMA FOND DE TEN. buna ma dau in fiecare zi la scoala cu fond de ten + pudra dar ma demaxhiez urgent cand vin acasa.
folosesc fond de ten de la AVON calmant si vreau sa stiu daca este bun pentru ca imi apar mici cosulete rosii care ma cam deranjeaza si de accea ma dau cu fond de ten insa ele pot aparea fix de ce ma dau cu fond de ten?
nu este bun cel de la avon?
as vrea sa stiu ce fond de ten sa folosesc ce marca ce tip(lichid sau spuma sau compact) ca sa nu mai am cosuri micute si rosii
p. s:pudra e de la revista aia LADYES
am folosit si de la avon insa tot am cosulete micute.
mersi fetelor.

2 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Ia-ti Revlon - Colorstay. E noncomedogenic [ nu iti apar cosulete de la el ].

| missReckless a răspuns:

Buna.
Si eu am aceeasi problema de la fondul de ten (imi apar bubite), desi il aplic corect, beste o baza/crema. straight face
Am renuntat la fdt. Acum folosesc un corector (VeryMe-Oriflame) si un anticearcan lichid (YSL sau Avon - depinde ce buget am).
Renunta la fdt o vreme. Daca vezi ca bubitele dispar, nu-l mai folosi. Mai bine incearca un fond de ten de la Vichy sau un fdt pudra (YSL sau Avon - la fel, in functie de buget). But keep it natural.winking
Succes.