Întrebare recomandată | OSLOMELBOURNE a întrebat:

Pudra de cărbune activ albeste dintii? happy

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nimic nu albeste dintii, totul este doar reclama.

| dullcat a răspuns:

Din moment ce o gasesti ca ingredient in unele paste de dinti, e posibil.Plus ca ofera si un efect abraziv, care in mod normal este dat de particulele de microplastic din orice pasta de dinti (daunatoare pentru santatatea noastra si a mediului inconjurator). Chiar si asa, nu va fi o diferenta majora, asa cum vezi in toate articolele dubioase cu pozele before si after, ci una subtila. Daca vrei un efect wow mergi la dentist.

| dullcat a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu e foarte abraziv pentru dinti, iti strici smaltul daca il folosesti zilnic.Nu asculta de toti care se iau dupa articole dubioase click bait, in care iti arata before niste dinti galbeni si la after dinti albiti profesional, sustinand ca secretul e bicarbonatul de sodiu, lamaia, turmericul si nu mai stiu ce.Totul e fake!

| J0B0MAT a răspuns:

Da, puțin. Nu ajunge la nivelul albirii din cabinet.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu neapărat, mai degrabă zgârie smalțul.

Răspuns utilizator avertizat
| Ilovedinero a răspuns:

Da insa pudra, nu capsula.Am incercat eu cu capsula si mai rau mi-a facut insa daca amesteci pudra cu pasta de dinti da, merge.E nevoie si de 1 sapt-2 sa te speli zilnic ca sa vezi rezultate.Iti recomand totusi colgate cu carbune activ si sa te speli de 2 ori pe zi cate 3 min.Eu asa am dintii super faini

| newaccountbye a răspuns:

Așa se speculează

| aaanamariaaa a răspuns:

Ai putea sa încerci oil pulling cu ulei de cocos, si acesta ajuta la albire și curățare. Poți face dimineața cu cărbune și seara cu uleiul. În general acestea albesc putin, foarte rar se ajunge la culori ale dinților pe care le vedem la vedete, aceștia ii albesc la stomatolog. Mai poți încerca benzi de albire Crest, din ce am mai auzit, chiar albesc și acestea.

| Andreuu11 a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu cu sare e foarte bun recomand e mai bun ca pudra de carbune ( in plus carbunele il faci la gratare nu la spalat) haha