| anonim_4396 a întrebat:

Purtati pentagrame, cruci intoarse, simboluri?

Răspuns Câştigător
| Afdsa a răspuns:

@claudiuscorpyon,COCALARE!

15 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Inca nu am dar mi-ar placea sa`mi achizitionez accesorii cum ar fi : inel duble in forma de cruce oblica, rozariu.

| Paulla a răspuns:

Pentagrame si alte simboluri.
Cruci intoarse nu, si nici cruci normale.

| Afdsa a răspuns:

Medalion cu pentagramă.

| ArcAnna a răspuns:

Stii satanistii sunt oameni destepti. daca ai studia legile ai observa ca sunt foarte asemenatoare cu cele ce se folosesc de oamenii obisnuiti dar care probabil nu au auzit de ele dar le aplica in vietile lor.cat despre satanista nope sunt atee and proud of it

| Bogdanux a răspuns:

Am o pentagrama ca breloc la chei si o cruce normala.

| măcheamăăăî a răspuns:

Nu,sunt crestin.

| rolfenstein a răspuns:

Satanistu/ta dracu.

| TheDarkEmpire a răspuns:

Pentagrama, cruce intoarsa si o cruce din cranii cu GNR (deocamdata)

| romynutza a răspuns:

Ma uit si eu la filme de groaza dar u exagerezi...rolling on the floor))))))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@claudiuscorpyon: Geniule, nu trebuie sa fi neaparat satanist ca sa porti pentagrame. smug Stiu multi care poarta si nu sunt. :p

| witchcraft a răspuns:

"Destepti" mai sunteti dragii maichii! A purta o pentagrama nu inseamna sa fii satanist, vrajitoare sau membru al unei religii pagane. Daca ati citi mai multe...sa aflati adevarata semnificatie a pentagramei! Cele 5 colturi simbolizeaza: apa, pamant, aer, foc si sfantul spirit. Nu are verso, adica pentru desteptii care spun ca este intoarsa. Este purtata din diverse motive, eu, pentru ca imi place ca si design, am medalion(2), breloc si urmeaza cercei. Am si un Anch, am si cruciulita, atunci ce sunt? si o adoratoare a religiei de mult sinse a lui Amun Ra? sau o crestina!? Multi confunda plasa de vise cu pentagrama, sau altii steaua lui David, asa ca ...cititi mai mult!

| cosmin9915 a răspuns:

Da, dar le tin ca breloc pentru chei sa tel dar im plc f mult

| dreamgirl_2603 a răspuns:

Pentagrame, heartgrame! Da.de ce nu? happy