| AnnaSpiritualRavishment a întrebat:

Simboluri
Voi purtati pentagrame, hartagrame, steaua lui David, cruci intoarse?

Răspuns Câştigător
| Katherine † Pierce a răspuns:

Port o pentagrama.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Port la lănțișorul de la gât o frunză de cannabis!
Pa, pa.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @ArcAngela! Eu una nu port prea multe bijuterii, exceptând verigheta pe care o port permanent, port doar inele mari și cercei micuți cu modele cât mai abstracte, dar nicidecum cruci întoarse, steaua lui David sau altele cu vreo semnificație anume.
O seară cu zâmbet să ai!

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Sincer nu, dar as vrea smug

| DakotaRoyse a răspuns:

O pentagramă, o lamă şi-un simbol celtic.

| HoneyCocaine a răspuns:

As purta dar nu gasesc magazine I don't want to see

| Nolkyz a răspuns:

Cruce celtica druidica si vreau un ankh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da!

| Rŏllшау a răspuns:

Nu nici gand.

| Rŏllшау a răspuns:

Nu si nici nu tin cu Iron Maiden.

| RegalusDekaron a răspuns:

O cruce intoarsa...c e steaua lui david? mai am un yin yang la gat

| tricky22 a răspuns:

Crucea intoarsa nu ca e satanista, hartagrama nu are nimic pacatos in ea, steaua lui david la origine nu are nimic satanic dar ea a fost talcuita de masoni astfel incat sa simbolizeze 666, pe cand evrei o foloseau inainte d evenirea lui Isus pentru a simboliza credinta in Dumnezeu prin cele 6 simturi varful fiind credinta in Dumnezeu, pentagrama daca e cu varful in jos e satanista daca e cu varful in sus e pozitiva, cat despre purtarea lor nu nu folosesc niciuna din ele

| ARTHUR8033 a răspuns:

Am purtat o cruce intoarsa....ma gandeam zilele astea sa-mi achizitionez o pentagrama de pe net si un inel cu crucea care o purtau nazistii.

| Cristi_4173 a răspuns:

Port o heartagrama