| LoveAndySixxForever a întrebat:

Puteti sa imi dati niste idei de imbracaminte rock sau emo? Gen: "Poarta..." sau "Poti sa iti iei si..." Pentru cea mai buna idee dau funda! :*

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Pai ce idei am putea sa-ti dam. Exista o vestimentatie specifica acestui stil.

| 03Didy03C a răspuns:

Bocanci, Colanti negrii rupti pe parti sau blugi negrii rupti in genunghi, maieu negru cu un mesaj mai "no rules" si parul desfacut cu betron simetric, negru sau blond, cu suvite! Si mereu niste casti la tine cu muzica rock\punk happy
Punk not dead happy

| pinkdimond a răspuns:

Pentru stilul emo:nu trebuie sa fie totul negru..ideea este ca nuantele sa fie unele foarte inchise; mov inchis,rosu sangeriu,tinte cat vezi cu ochii dar cu masura
rock:blug skinny,rupti top.uri care sa dea impresia de 'uzate' dar intr.un fel cool,jachete de piele chiar si camasi in carouri, accesorii tip-lant, accesorii 'grele' coafuri traznite, si chiar fuste:opteaza pentru unele destul de bufante cu dantele, de asemenea sosete pana la genunchi si genti butucanoase si lanturi peste tot