| anonim_4396 a întrebat:

S-ar prinde nuantatorul roscat pe saten mediu? ( http://www.fabrica-de-extensii.ro/......-mediu.jpg ) Daca da, care este cel mai bun? Dar cel negru? Stiti vreun nuantator albastru/verde/mov de calitate?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Roşu-roşu nu-ţi va ieşi decât dacă ţi-l decolorezi, dar asta înseamnă că îţi va rămâne părul pătat. Am o colegă în clasă, e şatenă şi avea câteva şuviţe decolorate. Vara, s-a făcut cu nuanţator roz şi şuviţele respective au rămas colorate. Ţie o să-ţi iasă un roşu închis, dar se va duce culoarea după spălări şi o să se vadă oarecum ciudat. Am încercat şi eu odată cu nuanţator albastru, eu sunt brunetă. Se vedea bine la început, dar după câteva spălări se vedea ca o vomă şi aveam vârfurile despicate în ultimul hal. (am firul gros)

12 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nuanţatorul prinde bine, dar îţi arde rău părul.

| FaraNume1249 a răspuns (pentru AikkoxD):

Nu e asta o problema.Eu am parul cret, si este extrem de rezistent. Vreau doar sa stiu daca va iesi rosu-rosu sau doar spalacit.O prietena de-a mea s-a facut si i-a iesit mai mult un roz murdar si inchis.:-s

| FaraNume1249 a răspuns (pentru AikkoxD):

Mi-as dori un roscat inchis oricum, in genul: http://i1015.photobucket.com/albums/af278/nasharawwr/Hair/100_17242.jpg. Sau un albastru, mi-as face suvitele : http://i264.photobucket.com/......al-vi.jpg. Ce zici? Ar merge?:-s

| AikkoxD a răspuns (pentru FaraNume1249):

Nu-mi apar imaginile. Caută altele, dar nu de pe photobucket.
În orice caz, eu m-am făcut şi roşcat şi albastru şi toate culorile, cu vopsea permanentă şi ieşise ceva gen:
http://hair-craft.co.uk/files/red-hair_0.jpg
http://s.tidebuy.com/images/product/0/269/269978_1.jpg
http://26.media.tumblr.com/tumblr_lsofhypuun1qg1caco1_500.jpg

| FaraNume1249 a răspuns (pentru AikkoxD):

Te-ai facut vreodata cu nuantator?big grin Au iesit culorile intense?thinking

| AikkoxD a răspuns (pentru FaraNume1249):

Având în vedere faptul că am părul închis la culoare...
La început se vedea un albastru închis, dar după 2-3 spălări arăta aşa:
http://ro.hairdresser-models.eu/foto/coafuri/suvite-vopsire.jpg Şi nu se curăţa. Atunci m-am enervat şi l-am făcut pe tot albastru cu vopsea permanentă. Am renunţat la nuanţator şi am început să folosesc violet de genţiană, roşu castelani, albastru de metil. Mie mi se par super ok.

| FaraNume1249 a răspuns (pentru AikkoxD):

Nu pateaza pernele etc? O.o

| AikkoxD a răspuns (pentru FaraNume1249):

Nu.

| FaraNume1249 a răspuns (pentru AikkoxD):

Mersi >big grin

| AikkoxD a răspuns (pentru FaraNume1249):

Roşu-roşu nu-ţi va ieşi decât dacă ţi-l decolorezi, dar asta înseamnă că îţi va rămâne părul pătat. Am o colegă în clasă, e şatenă şi avea câteva şuviţe decolorate. Vara, s-a făcut cu nuanţator roz şi şuviţele respective au rămas colorate. Ţie o să-ţi iasă un roşu închis, dar se va duce culoarea după spălări şi o să se vadă oarecum ciudat. Am încercat şi eu odată cu nuanţator albastru, eu sunt brunetă. Se vedea bine la început, dar după câteva spălări se vedea ca o vomă şi aveam vârfurile despicate în ultimul hal. (am firul gros)

| Lolly_1832 a răspuns:

Am parul cam de aceeasi culoare, si m-am facut cu nuantator roscat si a iesit culoarea perfecta.Nu dauneaza parului big grin

| missoriginalitate a răspuns (pentru Lolly_1832):

Ce fel de nuantator ai folosit? si ce culoare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a facut o prietena roscata cu nuantator si i-a prins, a rezistat culoarea cam 2 luni si dupa si-a pastrat reflexiile. Dar ea avea parul saten inchis.