Întrebare recomandată | iwannabeperfect a întrebat:

Sa imi tatuez sprancenele sau sa mi le vopsesc? ce-mi recomandati pentru un contur mai frumos?
funda**

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu ţi-aş recomanda să le tatuezi.
Sprâncenele vor arăta nenatural, este foarte posibil să nu fii mulţumită şi nu vei mai putea nici să-ţi îndepărtezi pigmentul (care oricum se va duce în timp destul de urât), nici să le schimbi forma, în caz de vei dori.

| mona a răspuns:

Mai bine le vopsesti, tatuate sunt prea false

| DiannaDi a răspuns:

Buna! si eu am avut aceasta dilema, si uite ca am facut-o si pe asta! ieri mi le-am tatuat, vreau sa iti spun ca procedeul nu e deloc dureros, la inceput o sa simti mici intepaturi suportabile, dupa care o sa iti amorteasca zona si nu mai simti nimic! e f ok, eu sunt multumita, toti mi-au zis ca sunt perfecte, sunt reusite! ale mele sunt tatuate printre fire, si nu imi afecteaza sprancenele happy imi pare rau ca nu am facut asta mai demult.
bafta :*

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Sa ti le vopsesti, parerea mea. Daca ti le tatuezi, pare prea evident, mie una nu imi place.

| BiuL a răspuns:

Vopseste-le tine mai putin dar arata mai natural. nici baietilor nu le plac cele tatuate. eu mi le fac cu creionul de sprancene.

| Asyul95 a răspuns:

Parerea mea ca cel mai bine e sa ti le vopsesti ..ar arata groaznic ca sa te vezi la vreo 60-70 de ani cu parul alb si sprancenele tatuate. Oribil. Vopsite si pensate.Ar arata AWESOME!

Acuma tu faci cum doresti, plus de-asta te si doare cu cele tatuate ..nici sa-mi dai bani nu mi le-as tatua.

Pupici! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai un ten masliniu sau mai inchis e ok sa te tatuezi pentru ca tipele care si-au tatuat sprancenele cele pe care le cunosc eu merg la solar, toate. Sau se bronzeaza, ma rog, daca esti alba la ten o sa arati ca o tipa in stil gotic doar ca alea isi fac sprancenele cu tus. De vopsit e mult mai ok, faza proasta e ca daca nu esti pensata de ani buni ca sa zic asa sau daca ai sprancenele mai pronuntate o sa iti creasca si o sa se vada urat vopseaua. Trebuie cam o data la o saptamana jumate sa ti-le vopsesti. Acum nu stiu de tatuaj poate exista si alti pigmenti pentru orice ce tip de par blond, roscat, daca da e super. Mai bine le tatuezi.

| CriminalăÎnSerie a răspuns:

Mai bine vopsestele sau le poti contura cu un creion, pentru ca tatuarea este destul de costisitoare si cu trecerea timpului nu vor mai arata la fel de bine.

| KateMiddleton a răspuns:

E cu mult mai frumos sa le vopsesti, sunt perfecte, tatuate sunt false, nici nu arata bine, i vazut-o pe Marilyn cu sprancenele tatuate?

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Daca intentionezi sa mergi la "produs" procedeaza in cele doua moduri descrise mai sus... daca nu, lasa-le asa cum sunt (doar le pensezi), majoritatea barbatilor prefera naturalul; fetele pe care le vad cu asemenea oribilitati de spancene ma duc cu gandul la clovni (si nu e deloc sexy)sad

| Anitta97 a răspuns:

Tatuajul este scump.din cate am auzit..si o luna iti ramane foarte strident, dureros si s-ar putea sa nu iti placahappy Ar fi mai ok sa le vopsesti atata timp cat vrei doar un contur mai frumos happy

| Capriciu a răspuns:

Eu optez pentru a le vopsi, caci daca le vopsesti le faci cum doresti si cind doresti si arata mult mai bine decit tatuate.

| InsertName a răspuns:

Eu zic sa folosesti un creion, desi eu cred ca cel mai gretos lucru la o fata.

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Eu iti recomand sa iti vopsesti sprancenele.
Intr-adevar se va duce vopseaua, dar le poti vopsii din nou.
Tatuatul doare foarte tare, s-ar putea sa te iriti si sa faci diferita boli.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Pa.

| qIrinna a răspuns:

Ar fi bine sa le vopsesti zic eu ca daca le tatuezi esti si scump darsi foarte dureros. Acum este decizia ta ce o sa faci. Succes!

| StopShowingOff a răspuns:

Tatuajul doare. Trebuie sa iei in considerare ca acei pigmenti se decoloreaza in timp / la soare. Acuma e treaba ta ce faci dar eu sunt pro vopsitului happy.

| dariaxloreen a răspuns:

Sa ti-le vopsesti. Asa cred eu ca e mai bine.
Sincer, mie nu-mi plac ''sprancenele tatuate''.

| KimHyeSeok a răspuns:

E mai bine sa le tatuezi, daca crezi ca nu e dureros, decat sa le tot vopsesti, la un momentdat se sterg daca sunt vopsite!happy sper fundita^^

| GreenShinyApple a răspuns:

Vopseste-le,in felul asta le poti schimba, nu e dureros si nu iti distrugi pielea datorita cernelei.

| Tedu a răspuns:

Eu as zice sa le pensezi. Daca nu sa levopsesti nu este dureros.

| EMA13014 a răspuns:

Parerea mea este ca mai bine le vopsesti ca asa nici nu doare, poti sa le vopsesti si in alt fel daca te saturi de acea culoare

| TwistGeorgiana15 a răspuns:

Opinea mea ar fi ca sa ti le vopsesti e un pic mai dureros si mai eficient.

| Georgianaaaaa5 a răspuns:

Tatuatulll

| LittleSis a răspuns:

Mai bine le vopsesti. Arata mai bine, dupa parerea mea.

| Marionetadomnului a răspuns:

Parerea mea este sa le lasi asa cum sunt. Acum sunt la moda sprancenele naturale, nu cele tatuate sau vopsite, care mie mi se par oribile! happy