| AnniaAKN a întrebat:

Sa va spun ce-am patit.
Mi-am comandat o pereche de adidasi Nike,scria pe site producator:Nike plus ca erau la reducere si parea un site serios,mi-au sosit la posta,am platit si am deschis hartia,erau ambalati intr-o hartie,mi-am si dat seama ca e ceva neregula,asa a si fost,erau fake si aveau multe defecte ca sa zic asa,era lipita emblema de la Nike in fata care s-a dezlipit pe jumatate plus ca numarul nu corespunde, au talpa din spuma, sunt oribili.Nu pot sa-i mai returnez doar daca ii schimb cu altii, si nu are rost, ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| VelaJohnny a răspuns:

Intra pe acel site si suna la un numar de telefon sa iei legatura cu ei si sa le spui ce ti s-a intamplat, sa ii returnezi (numai sa nu fi expirat termenul) si sa iti dea altii noi, sau daca se poate banii inapoi. Intreaba-ti prietenii de site-uri de incredere pentru imbracaminte, mi-am luat si eu teapa cu niste All-Stars de pe net, calitatea la ei mai slaba ca a papucilor de la bazar

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ti s-a dat un argument concret ca sunt originali nu prea ai ce sa faci

| peperonies a răspuns:

Legislatia ne spune ca poti sa returnezi orice cumperi online in 30 de zile fara motiv.

http://europa.eu/......dex_ro.htm

| Lawliet14 a răspuns:

Ai voie sa-i returnezi, dar vezi dupa cate zile inca mai ai voie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pe ce site i-ai comandat? Vezi pe site politica de returnare.

| Awwrdea2004 a răspuns:

Trebuie sa poti sa ii returnezi dupa 30 de zile. Dar daca nu ai putea sa dai site-ul in judecata... happy