| kUuKii a întrebat:

Sal
deci eu folosesc placa de 1 an

imi indrept parul de 3 ori pe zi

si arata ca naiba. e ars, fara stralucire, degradat, e facut varza

deci help. ce pot folosi sa isi revina

si da daoh go on stiiiu. e vina mea...

pllzzz. ce produse pot folosi?

Răspuns Câştigător
| Biby a răspuns:

Hi! Imi pare foarte rau de tine! Dar nu trebuia sa-ti indrepti parul de 3 ori pe zi! Trebuia sa-ti iei o placa mai buna si sa te faci odata la cateva zile cu ea.Trebuia sa te gandesti ca daca folosesti timp de un an placa parul tau isi va pierde forma si aspectul.Acum va trebui sa te tunzi pana unde este parul sanatos chiar daca va trebui sa te tunzi foarte scurt o sa-ti stea mult mai rau decat cum era inainte va fi foarte scurt, ondulat si daca esti tu in Avatar nu-ti va sta foarte bine, dar va trebui sa o faci.Acum poate o sa scapi de tuns, daca folosestii sfaturile mele:Cauta creme pentru par, balsamuri, sampon special foarte bun, masti pentru degradearea parului si cu acestea poate poti scapa de coafor! Sa ne spui rezultatele dupa ce vei folosii produsele pentru par.Si cat folosestii tratamentele date de noi nu-ti mai face parul cu placa o perioada si cand o sa incepi din nou sa-l faci ia-ti o placa mai buna chiar daca va fi mai scumpa.Si foloseste-o mai rar asa nu vei mai avea probleme cu parul. fundita?happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îţi îndrepţi părul de 3 ori pe zi?
Tu nu eşti conştientă la ce degradare îl supui.
Trebuie tuns până la nivelul unde este sănătos (chiar dacă va ajunge scurt sau foarte scurt), şampon vitaminizant, balsam fortifiant şi o mască puternic hidratantă.
Renunţă cu desăvârşire (sau cel puţin 6 luni de zile) la fixativ, gel sau spumant de păr cât şi placa de îndreptat care este factorul primordial în distrugerea frumuseţii capilare, renunţi şi la vopsirea lui dacă faci şi acest lucru.
Foloseşte pentru pieptănat un pieptăm cu peri naturali şi mâner din lemn.
Eşti propria ta inamică!
Sănătate.
Pa, pa.

| T30D0RA a răspuns:

Omg!
De 3 ori pe zi?

| Sheridanx a răspuns:

Ai putea sa te tunzi. Dar daca nu vrei o solutie atat de radicala, ar trebui s folosesti sampon, balsam si masca pentru parul degradat. Iar daca vrei sa folosesti in continuare placa de par, incearca sa iti iei o placa mai buna pe care sa nu trebuiasca sa o folosesti decat o data la cateva zile.Si nu uita de protectie pentru placa( o folosesti inainte sa iti indrepti parul ).

| Grimalkin a răspuns:

Si folosesc placa, dar nici de 3 ori pe zi. Ai cam exagerat. Tunde-te sau cauta creme, masti de par & stuff.

| adelina_5429 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema! dar am folosit o crema foarte buna de la nivea... o poti folosi dupa ce te speli dar si daca vrei sa il aranjezi happy

| deia a răspuns:

Eu am avut aceiasi problema.

In primul rand te tunzi putin la varfuri apoi te dai cu ulei de ricin pe par.
Dupa toate astea iti cumperi un balsam bun de par.
Si. bineinteles nu te mai faci cu placa atat de des.Si eu ma fac, dar o data la 2 saptamani sau cand imi sta foarte rau parul.

Eu ma faceam in fiecare zi, parul meu era varza, dar acu e mult mai bine.

Sper ca te-am ajutat :*!

| GdX a răspuns:

Din cate stiu nu ai ce sa mai faci, pentru ca e mort cu s-ar spune, astepti sa iti creasca nu te mai faci cu placa o perioada.

| kUuKii explică:

De 3 ori

deoarece e lung si undulat

si nu imiplace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa faci mai multe chestii...indreptat exclus, decat o data dupa ce te speli, prinde-l intr-un fel in care sa te faca sa arati bine ori cumparati o masca pentru par de la Kallos spre exemplu (e foarte buna) sau fa`ti o tunsoare in functie de tipul tau de par (si care in acelasi timp sa te faca sa arati si bine) ^^