| Dex_6605 a întrebat:

Sal TPU, as vrea si eu sa imi pun pierce in spranceana, dreapta sau stanga. nu-s sigur. in fine vroiam sa va intreb la cat ajunge un pierce, la cat ajunge o gaura si/sau daca pot sa o fac acasa singur ce ustensile mi-ar trebui?

2 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Sigur ca o poti face si acasa, dar esti pregatit sa risti infectia? Nu e asa de simplu ca si cum ti-ai gauri urechea. Du-te la un salon specializat.

| slowyhns a răspuns:

Un pierce e in jur de 18-20 de lei (argint sau titan, te sfatuiesc sa porti de titan la inceput)

De obicei la salon te costa 70 de lei (pierce de la ei, medicinal)

Poti face acasa sau sa rogi un prieten care se pricepe sa iti faca, iei o branula cu capat gri de la farmacie ( e 2-3 lei), inainte sa iti dai cu spirt pe mana, si in zona sprancenei sa fi tu sigur(nu uita sa ti si pierce-ul in spirt o ora