| Stixx a întrebat:

Sall.cum se fac bratarile din noduri? please
ajutati-ma fratilor... am mare nevoie.
Merci!

9 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Http://prietenimagici.blogspot.com/......entru.html

Buna! Intra pe linkul de sus si da in jos, am pus pe blog cateva filmulete cu impletirea bratarilor!

| christina94 a răspuns:

Eu am invatat din video acesta : http://www.youtube.com/watch?v=uXxAcnaBHlo. Bafta :*

| FuNdITaPeNtRuMiNe a răspuns:

Nu e neaparat nevoie sa iti faci,poti ca sa iti cumperi din magazine ca de exemplu king art, dar daca totusi tu vrei ca sa iti faci, poti face din 10 ate de culoare diferite si le impletesti, sper ca te-am ajutat o zi faina sa ai!

| ellai a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=LgY6Y4D-WFk&feature=relmfu

eu de aici am invatat sa fac bratari. explica foarte bine, trebuie doar sa stii englza. in dreapta ai mai multe modele de bratari facute de aceeasi fata. sper sa te ajute.

| AnonimusGirl a răspuns:

Normal ca gasesti pe youtube nu e logic!?!? se numesc friendship bracelets sau bratarile prieteniei modelul simplu sau clasic depinde cum lau numit ei.

| Stixx explică (pentru AnonimusGirl):

Esti chiar nesimtita... nici nu esti obligata sa rasp. mai bine taceai in banca ta! asa ca shh

| ScheißeBeMine a răspuns:

Tocmai am inceput si eu sa fac dar nu stiu cum sa iti explic, poti cauta pe youtube sau pe alte site-uriwinking

| Stixx explică (pentru ScheißeBeMine):

Pai.nu cred ca gasesc...
macar anceraca...please...

| Tixy a răspuns:

Deci sa zicem ca ai 6 ate. Le faci la toate un nod mare si incepi din partea stanga cu prima ata si a 2-a si faci cate 2 noduri si asa pana ajungi in celalalt capat, si tot asa. Sper ca ai inteles ceva.