| Pe Bebelina O cheama DaNa baai a întrebat:

Sall! De cateva luni imi fac parul cu placa de intins. Am parul cu firul putin gros, se intinde fff bine, il reglez cam pe la 180 grade. Imi rezista pana ma spal pe cap, cam 7-8 zile daca nu are contact cu apa insa dupa ce il spal zici ca mi-a explodat o grenada in cap, Si am vazut ca se cam usuca.nu tare dar totusi e vizibil... CE SA FAC? Am facut si masti cu ulei de masline si fructe dar in zadarcryingAm auzit ca daca il faci des cu placa nici nu mai crestesadsau creste ff putin.Mentionez ca ar putea sta si neintins dar nu e nici cret si drept. Vreo idee cum ar putea sa il "repar" sau cel putin sa il protejez fara vreo solutie de dat inainte? Funda cel mai bun raspuns:X

Răspuns Câştigător
| Carmen_4357 a răspuns:

Heey! Si eu am avut aceeasi problema ca a ta si am ajuns sa imi intind parul 2 ani aproape in fiecare zi straight face Inca regret ca am facut asta dar parul meu nu statea nicicum straight face...Asadar m-am dus la salon si am rugat-o pe tipa sa-i dea o forma parului meu ca sa nu-l mai intind...Eeei,dupa ce am fost la salon nu am mai bagat placa in par deloc si parul meu statea in sfarsit frumos chiar daca nu era nici cret nici drept love struck.Am inceput sa merg cam la 2 luni la coafor ca sa imi taie varfurile sh dupa ce imi spalam parul il dadeam cu balsam si am fost si sunt foarte multumita. Sper ca vei gasi o solutie! Succes!

8 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Foloseste uleiul de rincin [ il gasesti la farmacie ]impreuna cu http://www.vital-plant.ro/images/Picture%20044.jpg.

Pe cele doua de mai sus le amesteci intr-un castronel [ cate putin din fiecare] si aplici masca pe par [ e nitel unsuroasa masca dar trecem peste:))] de 2-3 ori pe luna. si sa o lasi vreo 3-4 ore pe par sa aiba timp sa actioneze. uleiul de ricin ajuta la cresterea parului iar cealalta la regenerare;))

Mai poti sa dai cu serul pentru varfuri deteriorate http://www.farmaciastejara.ro/images/gerovital-plant-ser.jpg dupa ce te speli [ de fiecare data].

Iar daca vrei sa continui cu placa poti face asta dar maxim de 2 ori pe saptamana si ca sa protejezi parul de caldura placii foloseste http://www.amazon.co.uk/LABEL-M-HEAT-PROTECTION-SPRAY-200ML/dp/B001W9W9ES :X

Eu le am pe toate si desi imi intind parul cu placa nu am probleme. sper sa te ajute;))

| Crs a răspuns:

Tu stai 7-8 zile nespalata pe cap happy?
Tunde-ti varfurile si dupa aceea renunt la placa si foloseste-o doar ocazional.
Sunt seruri pe care le gasesti in magazine pe care le poti folosi inainte sa te intinzi cu placa, mai protejeaza un pic parul dar tot il arde.

| BRoxana a răspuns:

Wow! 180 de grade e ff multstraight face daca tot vrei incearca sa-l intizi la 130 dar nu zilnic!

| Sapphire a răspuns:

E bine ca te speli pe cap o data la 7-8 zile. Cu cat il speli mai des cu atat firul de par se subtiaza din cauza samponului care il inmoaie. Incearca sa folosesti un balsam ca sa nu mai aiba aspectul acela de uscat.
Eu inainte de a folosi placa pulverizez pe par un spray care cica imi protejeaza parul de caldura placii si il mentine si drept. Se numeste Wella Flat Iron. Il gasesti in saloane sau pe net si costa 65 ron.
Tunde-ti din varfuri si lasa placa macar pentru o vreme si vei vedea ca parul tau va capata o forma si va fi mai usor de aranjat. Da, e adevarat ca daca folosesti mult placa nu iti mai creste parul asa repede cum trebuie sau chiar deloc. Asta pentru ca iti usuca parul si varfurile incep sa se despice.

| yumeee a răspuns:

Păi poţi să îl protejezi de acţiunea plăcii, dar tu ai spus că vrei să faci asta " fără vreo soluţie de dat înainte " dar aşa nu se poate.
Eu folosesc o chestie luată din SensiBlu, e un fel de spray, se aplică pe păr înainte de a folosi placa şi e fff bun. Ceri farmacistei un spray sau ceva cu factor de protecţie împotriva plăcii.

| Maya. a răspuns:

Pai e grav daca atunci cand te intinzi cu placa nu folosesti nimic gen spray cu efect reparator sau pentru protectie.eu zic sa folosestio.si eu ma intind cu placa si am parul la fel ca tine dar folosesc asa cevawinking

| Pe Bebelina O cheama DaNa baai explică:

Folosesc placa de indreptat parul de la Remington

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuza'mi intrebarea dar ce placa folosesti?