| MissL a întrebat:

Fetelor, am o problema, sunt dependenta de placa de par, ce credeti ca as putea face? nu imi spuneti va rog "pur si simplu nu-ti mai intinde parul" pentru ca nu-mi place parul meu neintins... Ce altceva as putea face sa inlocuiesc placa sau sa fac parul sa stea intr-o forma cat de cat normala?

Răspuns Câştigător
| HypnoticA a răspuns:

Nu cred ca exista scapre pentru asa ceva ci doar un remediu:mult spray anti-heat. Poti sa incerci si altceva dupa baie iti dai cu spuma si il ondulezi asa cu mainile apoi il usuci sau acum se poarta impletiturile de coada intr-o parte, poti sa incerci sa-l prinzi si cu agrafe. happy

4 răspunsuri:
| MissL explică:

Uai, mersi, m-ati ajutat tare mult laughing si mersi de incurajari ce sa zic... totusi sper sa reusesc cumva sa scap de obsesia asta. mersi

| Anonim69 a răspuns:

laughingUhuhuhuuuu,si eu la fel:-l dupa 2 saptamani fara placa, n-am mai rezistat, mai devreme l-am intins:X.Eu mi-am facut codite impletite in tot capul...dar mentionez ca parul meu tot ondulat elaughing.Altceva.nu cred ca ai cum sa scapi de obsesia asta.

| Gabica a răspuns:

Incearca sa iti faci coafuri care sa fie special facute pentru tipul tau de par.Intra pe net si cauta poze cu coafuri(scuzati cacofonia) si vei vedea foarte multe coafuri simple pentru par ondulat cau cret, depinde cum, il ai tu.

| amber88 a răspuns:

Eu cred ca mai bine il coafezi cu peria, sau te face cineva ca singura nu cred ca merge.De cele mai multe ori la salon parul il indreapta dupa ce te tunde sau te spala cu peria.Bafta!