| DidiiiAllm a întrebat:

Sall,o intrebare, am parul de culoare saten ff deschis cu tente de blond. As vrea sa ma vopsesc un blond stralucitor dar nu spre alb. Credeti ca mi ar iesi? Am mai fost vopsita pana acum. Ce vopsea recomandati?

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Buna,o sa-ti iasa! Dar te sfatuiesc sa mergi la coafor sa te faca calumea.

| Mirke a răspuns (pentru 愛日本):

Vrea sa stie marci de vopsele, nu are bani de coafor!

| 愛日本 a răspuns (pentru Mirke):

De unde stii ca nu are?

| DidiiiAllm explică (pentru 愛日本):

Prima oara cand m am vopsit la coafor am fost, dar femeia unde mergeam mi a explicat ca trebuie sa mi l decoloreze daca il vreau blond si se arde.

| 愛日本 a răspuns (pentru DidiiiAllm):

Daca il vrei blond, oricum trebuie sa il decolorezi daca culoarea ta este mai inchisa. Orice par decolorat se arde, sau isi distruge din structura.Pentru acestea sunt tratamente si altele.

| Mirke a răspuns:

Putina apa oxigenata e suficienta! Dar de ce sa iti schimbi nuanta, pe mine ma atrag fetele cu parul natural, sau macar care isi potrivesc sprancenele cu parul, urasc contrastul dintre cele 2 culori sau mai rau cele pensate si desenate ca niste caricaturi!

| Stoian08425 a răspuns:

Blond sampanie de la syoss este foarte dragut!