| Kisssssss a întrebat:

Am parul saten credeti ca mi se mai deschide la culoare daca ma vopsesc cu blond?

4 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Daca folosesti vopsea obisnuita sigur iti iese deschis. Daca folosesti nuantator sau vopsea fara amoniac nu va fi sigur o mare diferenta.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cu siguranta se va mai deschide la culoare happy Ai grija la nuanta pe care o alegi, sa nu iti deschida prea mult culoarea. Indicat ar fi sa te vopsesti la salon, te uiti pe catalog, alegi culoarea pe care doresti sa o ai iar coafeza va combina culori (daca trebuie) astfel incat sa iasa ce iti doresti.

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Sigur o sa se deschida culoarea, dar depinde de nuanta aleasa. Poate incerci sa-l decolorezi si dupa sa te vopsesti cu alta nuanta sau poate gasesti un blond cat mai deschis si o sa iasa cum vrei tu. Oricum se va deschide la culoare, dar poate ca tu vrei sa iasa si mai deschis si dupa sa nu fie nevoie sa il decolorezi si sa te vopsesti din nou, asa ca, eu zic sa-l decolorezi si te vopsesti dupa aceea in nuanta dorita. happy

| TeeaCup a răspuns:

Da, o sa se deschida. Nu asa cum arata pe cutie, dar o sa se deschida. Si eu am parul saten inchis si m-am vopsit cu o nuanta blond inchis si s-a deschis la culoare, se vede cel mai bine la lumina naturala + are o tenta roscata/aurie ( am fost mai demult roscata si probabil din cauza aceasta). Am zis ca luna aceasta o sa ma vopsesc un blond deschis si sa vad ce iasa happy