| kegrtteger a întrebat:

Ai voie cu blugi negri la scoala? Eu trec acum clasa 8a

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In legislatia scolara nu este prevazuta o anumita tinuta, doar ca aceasta sa fie decenta.
S-ar putea ca scoala respectiva sa pretinda o anumita tinuta, uniforma sau sa limiteze imbracamintea, aceasta o afli din regulamentul scolii.

| alessia_7452 a răspuns:

Depinde. De exemplu, la scoala mea exista un regulament care spune ca si voie numai cu blugi negri sau albastru închis.

| Romb3r a răspuns:

Da.Eu intr-a 7-a purtam blugi negri la 'coala.

| Ungureanu_Magdalena_1997 a răspuns:

De ce sa nu ai voie? Daca scoala are un anumit regulamentin privinta tinutei, atunci nu ai voie dar daca nu ai voie sa-i porti linistita happy

| Username19 a răspuns:

Da ai voie.