| LoveYourEyes a întrebat:

Am 15 ani happy Maine vreau sa ma tund. Sa imi shimb putin lookul,dar nu stiu cum sad Voiam bob lung. dar nu se mai poarta. Stiti vreun stil de tunsoare la moda. dar nu din acela ras intr-o parte,ceva mai "normal"
P.S: Am fata rotunda-ovala, nu imi sta bine cu breton si am parul lung big grin
Funda la cele mai multe :*

Răspuns Câştigător
| AnnaFills a răspuns:

Http://www.google.com/......tp?/search
http://www.google.com/......tp?/search
Aici ai multe optiuni:
http://lyla.ro/tunsori/tunsori-par-lung-femei/
Dar,mai vreau sa-ti spun, ce-ar fi sa inerci sa-l tunzi putin mai scurt, eu tot in aveam lung, dar m-am gindit ca vara ar trebui sa ma simt mai lejer si mia usor asa ca l-am frezat mai scurtiso, putin mia jos de umar...Gindeste-te la mia mult variante:)Mult succes! Funda?

6 răspunsuri:
| BlakeLively a răspuns:

1. Daca ai fata rotund-ovala iti sta bine cu breton,(nu chiar cu orice tip de breton), incearca sa iti faci unul lung in fata pe care il porti intro parte si scurt la spate(de fapt mediu, nu foarte scurt).
2. Tunsoarea in scari cu "gherute".
3. Daca ai parul drept, incearca sa te tunzi in scari.Mult mai scurt sus, si mai lung jos.
Tunsoarea "bob" inca se mai poarta si by the way conteaza ce iti place tie.
4.Bob(inegal)
Cea mai recomandata tunoare pentru fata ovala este :5.Trepte (abrupte), poti gasi poze pe Google.
Sper ca te-am ajutat!

| LoveYourEyes explică (pentru BlakeLively):

Mie nu imi place cu breton. Aaa. si am parul ondulat si des I don't want to see

| BlakeLively a răspuns (pentru LoveYourEyes):

Trebuia sa mentionezi ce par ai. Revin sa te ajut.

| BlakeLively a răspuns (pentru LoveYourEyes):

Dar tunsorile gen bob se pot face chiar daca il ai ondulat. Vine si mai bine! Si tunsorile in scari sunt recomandate si pentru parul ondulat/cret. Poti sa-ti faci acele "gherute" de care ti-am zis.

| Ligii a răspuns:

Ciao draga eu sunt o frizerita. pentru fata ta te consiliez ca pentru fata ta ti-ar sta foarte bine parul taiat in scari, si in partea din fata sa te tunda in scari de la gura in jos happy poate fi o tunsoare in spate in forma V sau chiar si drept cum preferi tu...in cazul in care nu iti place ideea poti face un bob mai lung cu varfurile din fata mai lungi decat cele din spate sau in partea din fata in scari sper ca te-am ajutat...ciao :* te pup