| Anne_1161 a întrebat:

Am si eu o problema cu parul... eu il am ondulat si nu imi place delocsad daca il indrept cu placa mi se onduleaza la varfuri si sta ca naibasad daca fac codite ca sa imi stea cret sta putin apoi incepe sa se indrepte. oriqm l`as face nu imi sta...crying imi puteti spune macar cum as putea sa il fac sa imi stea cret si c produse sa folosesc? va rog multcrying dau funda!

2 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Ok relax, mereu persoanele care au parul cret ar vrea sa il aibe drept iar cei cu parul drept ar vrea sa il aibe cret si tot asa laughing. deci tu ar trebui sa fi mandra de parul tau daca tu nu te placi asa cum esti nu poti sa te astepti ca cineva sa te placa, o sa iti dau cateva sfaturi cum sa ti-l aranjezi si sa nu il mai omori atata cu indreptatul. dupa ce faci baie iei sectiuni fine de par si aplici spuma de la 2-3 cm depatare de radacina(sa nu faci matreaza sau sa ti se ingrase) catre varfuri pana ai tarminat tot parul iar apoi daca ai uscator il usuci putin dar fara sa il misti mult sa fie ceva suav si daca nu ai uscator il lasi sa se usuce el asa la aer dar fara sa treci cu mana prin el de pana ce nu este uscat bine pentru ca ii strici forma.un alt mod este urmatorul cum ti-am zis mai sus dupa ce faci baie de la 2-3 cm departare de radacina si cu capul in jos aplica-i o masca hidratanta si apoi cu mainile da-i forma care o vrei si lasa-l asa tota ziua si asa il ai cret si hidratat dintr.o lovitura si nu te ingrijora nu o sa stie nimeni ce ai tu in par, eu am parul ondulat si cand fac asta mi se face super fain si stau asa toata ziua iar pana sa ma bag la somn mi-l spal si ramane super fin.

| princess a răspuns:

Ce vroiam sa itimai zic este sa inveti sa iti iubesti parul, trebuie doar sa inveti sa il domini ca sa nu iti mai dea atata bataie de cap dar dupa aceea o sa il indragesti.nu il mai omori cu placa sau cu indreptatul ca o sa ti-l strici. urmeaza sfaturile mele si daca mai ai vreo indoiala sau problema trimite-mi un mesaj si te ajut cu placere.