| pati99 a întrebat:

imi este cam jena dar eu cand eram mica nu prea m-am spalat pe dinti ! acum ii am galbeni. Oricat ma spal nu se duce galbenul de pe dinti ! ce pot sa fac? La dentist m-am dus si port si aparat dentar de 4 ani din clasa a 2 a. Doamna doctor mi-a spus ca trebuie sa ma spal mereu da asta fac si totusi...Exista vreun tratament ceva ? Orice ? PLZ HELP

Răspuns Câştigător
| tzintar a răspuns:

Uite aici http://healthy.kudika.ro/......ilor.html, alte solutii pentru albirea dintilor.

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Trebuie sa te speli in fiecare dimineata si seara pe dinti, obligatoriu, si sa mai adaugi si cate o spalare pe zi cu bicarbonat sau sare de lamaie! din cate am inteles astea ii albesc!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zeama de lamaie cu bicarbonat de sodiu o tii vreun minut pe dinti apoi te speli big grin...bafta!winking

| tzintar a răspuns:

Stiam ca bicarbonatul de sodiu diluat in apa ajuta la albirea dintilor. In concluzie, te clatesti cu solutia asta. Cam o lingurita la un pahar de apa.