| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU-isti! Am 14 ani si mustață de fecior!(nu am dato jos încă,caci îmi e ca o să crească nașpa și rară)și ași vrea să stiu: a)o să am o mustață nașpa și rară dacă o bărbieresc acum? B)cum îți,,antrenezi,,mustață să crească dintr-un anumit mod? c)la ce vârstă ai o mustață foarte MANLY? D)pentru a o repezii, și închide la culoare(0ricum e cea mai MANLY din clasă) o pot bărbieri,și apoi masă zonă bărbieriță cu ardei iute? am citit ca merge, da cred ca e la mișto fază.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Sorin! Mi se pare o idee rea sa o razi de la 14 ani, treaba ta. Eu zic s-o mai lasi inca 1 an caci oricum o ai cea mai mare din clasa si vad ca iti convine asa cum este acum.
Pe mine unul ma enerva...am dat-o jos pe la 15 ani. Dupa ce te razi prima data o sa-ti creasca rar, precum niste tepisori ascutiti ce-ti ies din fata. Dupa te razi iar si iar si iar si tot asa de vreo cateva ori si o sa inceapa sa fie una normala. Cu cat o razi de mai multe ori cu atat o sa creasca mai deasa pe viitor. Se indeseste de fiecare data cand o razi.Creste mai repede daca te razi mai des.
Mustata manly? Sincer, nu prea am vazut baieti cu mustate doar ca pe la 17-19 am vazut asa imensitati de mustati la care cred ca te referi tu.
Asa mustata manly poti sa ai de la 17-n+1 ani...
La inceput, dupa ce o razi prima data o sa te simti naspa rau de tot, deci eu iti propun sa o razi cand este vacanta.
Bafta!

-Blytz-

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ardei iute in nici un caz big grin De obicei daca te razi ti se indeseste nu se rareste!

| MskDesign a răspuns:

Eu imi fac barba cam la 30 de zile.Sunt singurul norocos din familie, partea barbateasca, care am barba uniforma.Prima oara, daca bine imi aduc aminte, m-am ras pe la 16 ani.In nici un caz, ardeiul iute nu este o solutie.