| xs1der a întrebat:

am 18 ani si mi-a crescut barba doar in zona perciunilor, mustata si la barbie (cioc). Doar ca mustata e destul de rara, iar in zona obrajilor imi apar cateva fire razlete. Am auzit ca pentru a stimula cresterea parului facial va trebui sa ma dau in zona unde parul nu creste sau creste mai rar cu ulei de ricin. Ce parere aveti? Ati auzit sa ajute cu ceva? (Nu imi spuneti sa ma barbieresc cat mai des, caci deja fac asta).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Muwz a răspuns:

Ajuta cat de cat. In principiu, e ceva genetic. Daca nici tatal tau nu are barba formata sau deasa, probabil nici tu nu o vei avea. Uleiul de ricin ajuta dar trebuie sa iti dai pentru o perioada destul de lunga... Am folosit si eu si chiar apar fire noi (cam dupa 2 saptamani se vad rezultate dar nu cine-stie-ce). Am citit ca trebuie sa iti dai vreo 2-3 luni. De asemenea, te va ajuta sa scapi si de alunitele de pe fata. Funda?

| xs1der explică (pentru Muwz):

Mersi de raspuns, tatal meu are barba ok insa astept sa apara rezultatele si la mine. 2-3 luni trec repede, ma descurc eu. laughing

| seth2016 a răspuns (pentru xs1der):

Daca semeni cu el nu-ti fa griji. Roaga-l sa-ti povesteasca cum a fost la el.

4 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

>> ulei de ricin
Poti sa te dai cu ce vrei, numai sa nu-ti strici tenul. Ca sa modifici ceva trebuie sa faci hack la softul tau genetic happy.

| Nimeni10 a răspuns:

Nu stiu de ce te grabesti sa iti creasca mai repede, barbiereste-te de 2 ori pe saptamana, nu te da cu toate rahaturile.