| Goddessss a întrebat:

1)Fetele (sau băieții)voi va dați cu mascara si pe genele de jos?
2)Ce marcă de mascara va place cel mai mult si pe care o folosiți cel mai des?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mă dau pe genele de jos.
folosesc no1 mascara de la trend it up, cea mai bună calitate-preț. e sub 20 de lei și e genială. recomand, recomand, recomand.

| Goddessss explică (pentru Adry05):

Eu am no 1 varianta albastra

| Ofiintă a răspuns:

1. Mai rar pentru că mă pătez.
2. L' oreal paradise extatic sau essence false lashes.

| alina2k18 a răspuns:

Daca am machiaj de seara da, dar gen sa le fac mai grosute misto asa cu volum ca lungi sunt oricum si genele de jos, le sterg putin daca devin mai lungi :))
https://www.emag.ro/......DJDLXBBBM/
Acesta de la L oreal imi place cel mai mult dar acum am asta https://www.sephora.ro/......4873.html, im not impressed at all.

| Goddessss explică (pentru alina2k18):

Eu cu mascara de la Essence sau Yves Rocher
laughing

| alina2k18 a răspuns (pentru Goddessss):

Clar Essence e mai bun decat Hourglass, mi-am luat tepusca laughing bine ca am avut ceva cod pentru elwinking de reducere.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Da,ma dau si pe cele de jos.Altfel parca nu ar fi complet ochiul.
Daca ai 3 gene jos, cel mai bine ar fi sa nu te dai.
Am avut de toate.Acum am Essence Lash Princess Volume si Kevin Aucoin Volume.
Pana acum cele mai proaste au fost cele de la Avon.

| Goddessss explică (pentru dragodana):

Mor, nu lua de la Avon. Am avut si eu odată, era ok nu pot sa zic, dar nu ma da pe spate adica din moment ce nu e o marca specifica de make up...
Am si eu las princess verde, unul essence get big lashes, catrice (glam and doll, e super fain), unul de la Yves rocher (e ok, dar prea scump pentru ceea ce oferă) si unul albastru de la trend it up.
Am o întrebare? dacă vezi pe spate la mascara sau oricare alt produs vezi acolo 6 luni de la deschidere, sau un an etc.
tu le arunci dupa ce trec 6 luni sau le păstrezi mai mult?

| dragodana a răspuns (pentru Goddessss):

Salut!
Daca folosesti un rimel zi de zi, se termina in 3 luni.Eu le tin 1 an, indiferent de ce scrie pe spate pentru ca ma dau cam de 3-4 ori pe luna.
Daca s-a uscat si chiar iti placea acel rimel poti sa-l invii cu un puf de apa termala in tub.Dar nu e o solutie pentru termen lung.

Răspuns utilizator avertizat
| aneliram a răspuns:

Eu nu îmi dau decat pe genele de sus (pe cele de jos mi se pare inestetic). Daca ai ochii mari negrul îi micșorează, daca îi ai deja mici nu are rost sa mai dai.

| Celestina003 a răspuns:

1. Da ma dau, pentru ca se vede mai frumos.
2. Orice mascată e bun pentru mine.

| DeeDee817 a răspuns:

Normal ca ma dau și pe genele de jos. Dacă ești machiata si pe cele de jos nu te-ai dat nu arată ok, parca nu e terminat machiajul...

| Cqarina a răspuns:

1. Foarte rar, la ocazi speciale.
2. Loreal Paris e foarte bun, recomand