| Lorenna88 a întrebat:

Salut, ajutati-ma. Am nevoie de niste sfaturi de frumusete. Adica sadcum sa am grija de par, cu ce sampon sa il spal, cum sa-mi curat pielea, cum sa am grija de corp etc.) Vreau sa imi spuneti tot ce stiti despre ingrijirea corpului. Va rog mult.

Răspuns Câştigător
| Inceputul a răspuns:

Ok, la o fata asta e foarte important. Eu perul mi-l spal cu un sampon de la Garnier, este potrivit pentru parul meu, poate pentru tine e bun altul. Mai inati incearca mai multe si vezi care e cel mai bun adica care iti face parul matasos, sanatos. Iti recomand sa te tunzi(la varfuri) cam o data la 3-4 luni. Daca ai varfuri tocite sa te dai cu ceva ulei... pielea ti-o cureti cand faci dus, fa cate un dus in fiecare seara daca ai timp. La fata poti folosi apa micelara sau sa te speli bine pe fata. Sa te dai cu deodorant in fiecare dimineata, cu parfum, sa ai mereu unghiile ingrijite. Sa ai mereu respiratie proaspata(poti folosi apa de gura sau guma mentolata). Sa ai dintii curati, sa te speli in urechi, sa nu ai parul ciufulit. Cam asta ar trebui sa stii, fiind fata o sa iti dai seama tu de mai multe. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Denisa09Ax a răspuns:

Poti folosi si sampon de cabaline.
Iti recomand.
Este foarte bun. E cam la,, moda,, sa te spli cu sampon de cal.

| anamariarot a răspuns:

Ce varsta, ce tip de ten(uscat, gras, normal) si ce par ai(uscat, despicat la varfuri, vopsit, gras etc)?