| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* mai am o intrebare, cum pot avea niste dinti mai sanatosi, frumosi si albi? Ce pot face pentru a avea un corp mai hidratat, curat, etc tot tacamulaughing? Si spuneti-mi si mie tot ce stiti despre frumusete etcbig grin:*. Multumesc mult:*

3 răspunsuri:
| DenysaLove a răspuns:

Stai draga linistit/a ca nu m-am nascut uratahappy
Da u ce crezi o fata nu se poate ingriji etc?
Daca u acest raspuns l-ai dat doar crezand ca esti inteligent, amuzant etc sa stii ca ai demonstrat decat ca esti un mitocanhappy.

| Smile_5509 a răspuns:

Pai cu tenul ce pot sa spun e ca trebuie sa te demachezi in fiecare seara si dimineata(asta daca nu folosesti gel de curatare),apoi ca sa se inchida porii aplici lotiune tonica si la sfarsit o crema pentru. tipul tau de ten(ten gras,uscat,sensibil sau mixt adica fruntea nasul si barbia grase si restul normale) asa in privinta machiajului cred ca stii... putin corector,fond de ten niste pudra, putin rimel, gloss si daca vrei farduri sau tus.Pentru corp e bine sa folosesti un gel de dus hidratant(recomand nivea) si dupa fiecare dus o crema hidratanta pentru. corp.Aaa si sa nu uit in timpul dusului am citit ca e bine sa alternezi apa calda si cea rece cat poti pentru. ca vei avea pielea mai ferma.O data pe luna din cate stiu e bine sa te dai cu un gel de dus abraziv(cu un scrub-adica gel de dus cu bilute care fac si masaj) trebuie sa te epilezi, etc.la dinti trebuie sa ti-i speli de 2 ori pe zi si sa folosesti o pasta de dinti pentru. albire(eu am incercat blend-a-med 3D white pearl)Unghiile trebuiesc pilite intr-o singura directie iar dupa trebuiesc inmuiate in apa calduta cu putin suc de la jumatate de lamaie si cu putin sapun lichid.Si cuticulele trebuiesc impinse cu un betisor nu taiate.E bine ca din cand in cand sa-ti faci cate o baie relaxanta in care sa pui spuma si sare de baie si cateva uleiuri esentiale.Parul trebuie spalat la 2-3 zile depinde cat de repede se ingrasa si trebuie folosit balsam la fiecare spalare dar nu trebuie sa te dai cu balsam la radacina. si o masca de par naturala sau din comert o data pe saptamana. Poti cauta pe net retete de masti naturale pentru. par sau pentru. fata.E bine sa te dai cu parfum, trebuie din cand in cand sa exfoliezi si buzele pentru a le lua pielea moarta[chiar cu periuta de dinti] iar apoi sa aplici un balsam hranitor sau putina miere si mai ales iarna sa folosesti gloss sau balsam si vara balsam cu factor de protectie solara.Pt fata iti recomand gel de curatare nivea pentru ten tanar si lotiune tonica si crema matifianta tot de la nivea sau demachiant tot de acolo.gel de dus hranitor poti lua de la nivea sau dove[sunt foarte bune ambele], daca vrei cu bilute pentru. gomaj si masaj e unul nivea massage oil sau asa ceva.Balsam de buze gasesti la nivea si lotiune de corp iti recomand din gama gelului de dus.In rest sa te pensezi bineinteles si masaj facial cand poti(incearca sa cauti pe google) cand faci masaj facial trebuie sa ai mainile curate si fata sa fie data cu crema hidratanta inainte.Cam asta e tot ce stiu despre frumusete. daca imi mai aduc aminte de ceva iti spun.
Sper ca te-am ajutatbig grin

| pedobear a răspuns:

Daca te-ai nascut urata, tot urata ramai.