| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si am parul cret.Nu stiu cum pot sa nu il mai am cret cii drept, imi doresc asa mult sa il am drept.Toti colegii de la mine din clasa au parul drept si pot sa i-si faca orice freza care v-or ei, insa eu nu.Fiinca il am cret si ondulat, si este un adevarat chin sa il ai cret(ondulat) si m-am gandit sa apelez aici, poate imi dati cateva sfat-uri sa nu il mai am cret cii drept!

Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| mykydutza08 a răspuns:

Incearca sa te gandesti cate persoane isi doresc un par ca al tau, este atat de rar deci este si foarte dorit, bucurate de acest cadou pe care cel mai probabil l-ai mostenit genetic si lasa-l asa cum este, ocazional poti apela la placa de intins parul doar pentru a adopta un alt stil, dar iti recomand sa devii constient/a de acea minunatie care iti apartine! Simtete bine cu tine, simte-te tu! Funda.

4 răspunsuri:
| Pєтяσηєℓα a răspuns:

Nu-l fa cu placa, pentru ca e pacat.Nu-i baga in seama pe rautaciosi, oricine vrea par cret nu drept si fara volum! Solutii de par poate gasesti aici:

http://ladys.ro/catalog_Ladys.php?affId=ADpXwG5e

| pufuletziii a răspuns:

Foloseste placa de indreptat.big grin

| αleхαɴdrα a răspuns:

Il indrepti. laughing. Peste vreo cativa ani ori ramai fara, ori se indreapta :laughing

| Morar_Maria_1998 a răspuns:

Parul cret este minunat, mult mai frumos decat parul drept, dar poti folosii placa daca doresti sa il indrepte sau sa il tunzi 0 dar nu cred ca iti doresti asta happy