| Lucki a întrebat:

Salut.Am 16 ani si folosesc zilnic geluri de par, spume s. a. Se poate ca peste cativa ani sa imi cada parul?sad... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Sinedd a răspuns:

Daca folosesti ca disperatu, da...se poate!
Noi nu avem de unde sa stim daca o sa-ti cada parul, noi dam doar cu presupusu. Incearca sa folosesti mai putin gel, nu chiar in fiecare zi. Asta nu inseamna ca daca folosesti gel de par, gata, chelesti! Nu, nu e asa...depinde si de cantitate si pentru cat timp!

3 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Chiar daca nu scrie pe ambalaj, este clar ca daca le folosesti zilnic, mai mult decat este necesar, iti vor afecta parul fiindca inevitabil, pot contine substante care sa-ti deterioreze structura, rezistenta firului de par. Nu sunt specialista in domeniu, astfel ca nu-ti pot da un raspuns concis, insa stiu sigur ca un par sanatos este mult mai frumos decat unul degradat, incarcat cu praf si alte mizerii din mediul extern (pentru ca da, toate produsele astea fac ca praful, mizeria & co sa se depuna mult mai repede pe par, ti-l fac lipicios).
Concluzia este ca nu, nu-ti va cadea efectiv parul, dar il vei avea mai degradat si mai putin sanatos decat in momentul actual.happy
Decizia iti apartine de aici inainte...
Succes, pa-pa!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu se va intampla nimic rau.Aceste produse sunt testate si para-testate. Daca ar face asa ceva, ar fi un avertisment pe ambalaj. Ex.:"a nu se folosi mai des decat la 7 zile"! Dar asa ceva nu este!

| MissCamelia a răspuns:

Daca te speli pe par in fiecare seara si elimini gelul din par, nu.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com