| d3utzsa a întrebat:

Ce as putea sa folosesc ca sa nu mai imi cada parul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Usturoi macerat in gaz timp de 20 de zile la intuneric, si apoi seara cu un tampon de vata masezi radacina parului cu acest continut, lasi sa actioneze peste noapte, si apoi te speli, poti folosi apa fiarta cu frunze de nuc pentru intarirea radacinei firului de par. O zi buna si succeswinking app usturoiul sa fie pisat, sdrobit cum faci tu de obicei usturoi si il poti freca cu un pic de ulei de masline s-au de ricin

| justE a răspuns:

Revalid/masca facuta in casa din galbenus de ou 1 lingura de ulei de ricin. happy

| liladyna a răspuns:

Verisoara mea spunea ca ii cade o groaza de par.dar cand am fost la ea, totul era normal.e super normal sa iti cada parul cand te perii sau faci baie.

| W1z4rd a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un dermatolog.O sa iti faca niste analize si iti va recomanda un tratament.Cauzele caderii parului sunt numeroase: stresul(o cauza principala),dieta,lipsa unor minerale,proteine etc, samponul de par folosit, vopseaua etc

| kyllotzica a răspuns:

Ahh.ai putea sa mergi la o farmacie naturista.sunt sampoane spciale pentru asa ceva.iar daca iti cade in exces inseamna ca ai o problema de sanatate.la om este normal ca zilnic sa cada 100 de fire de par sau mai putin. sper sa te fii ajutatbig grin