| totocutugno a întrebat:

Am 21 de ani si a inceput sa imi cada rau de tot parul. Am un par care creste imediat si des, dar de cativa ani folosesc excesiv geluri, creme si mai ales fixativ.
Uneori de exemplu cand vin acasa uit sau nu am chef sa ma spal pe cap sa dau jos tot ce e in capul meu uneori ceara combinata cu fixativ laughing si dorm asa...

Spuneti.mi ce sa folosesc si ce sa fac in afara de renuntarea la aceste produse.

Care este cel mai putin nociv produs pentru par happy?

MULTUMESC ANTICIPAT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Incearca sa te axezi pe produse naturiste. Foloseste sampoane fara soda si alte chimicale dar care sa contina uleiuri nutritive precum ricin, nuc, avocado, masline etc.
Ai mai putea inlocui gelul de par si fixativul cu ceara, de preferat naturala. Este mult mai sanatoasa.

Iar pentru indesirea parului iti recomand Hairgrow. Este singurul produs care pentru mine chiar a avut efecte.

Multa bafta!

| BiBiIntraInAjutorPtTPU a răspuns:

Altceva nu prea este daca folosesti ceara, fixativ, gel...pentru fixarea parului sa stea cum vrei tu.O alta solutie ar fi sa nu ma folosesti aceste produse excesiv si sa nu le mai combini foloseste un singur produs nu toate odata pentru ca nici ele nu stiu cum si care sa isi faca efectul si asta dauneaza parului, insa caderea parului nu e numai de la produse poate fi si de la lipsa de calciuconteaza foarte mult ceea ce mananci..toate produsele pe care le stiu ar fi ceara, fixativ, cremele, gel, spuma, shine-gloss si cam atat pentru aranjare...Succes.happyFunda?