| bogdy20000 a întrebat:

Am 17 ani si am o problema cu cosurile. De fiecare data cand imi iese un cos, eu folosesc de obicei pasta de dinti ca sa se usuce coșul, dar dupa ce se duce si scoarța, raman urme. Eu folosesc acum in fiecare dimineata crema cu SPF 50 si hidratanta cum mi-a recomandat dermatologul si niacinamida de la revox. Imi puteti recomanda ceva folosit de voi personal care a avut rezultate?

7 răspunsuri:
| tusha a răspuns:

Nu mai da banii pe creme. Problema e inauntru. Fa cure de detoxifiere si ia vitamina A, C, E

| zilog a răspuns:

Se rezolvă spală cu sapun Protex după care merge cu mâinile murdare de față după care aplică coloidal ionic pe care îl cumperi de la Plafar în sticla albastră și gata am ceva urgent rezolv toate problemele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revox sunt instabile.
Îți recomand să înlocuiești serul cu niacinamidă de la revox cu cel de la the ordinary este cu mult mult mai bun.

Eu am folosit la recomandarea medicului dermatolog skinoren. Iar asta îți recomand și ție: dermatologul.

Nu de alta, dar produsele se aplică foarte amplu, ca să zic așa.
Ingredientele tratament se introduc treptat în rutină, spre exemplu. Aplicate greșit produc arsuri, iritații etc. ( Sunt pățită)

| AureliusTPU a răspuns:

Eu am cosuri ca transpir mult ca fac sport si ma spal doar cu apa pe fata dau cu apa calduta si apoi dau cu apa rece ca apa calda deschid porii si apa rece inchid porii

| LilWatamaloon a răspuns:

Am folosit masti cu argila si carbune activ si cosurile mi s-au uscat si nu mi-au ramas urme si inca un avantaj daca folosesti acele masti, iti micsoreaza porii.Sau ai putea sa folosesti un sapun hidratant conceput special pentru pielea fetei.In acelasi timp pe langa cremele pe care ti le poti aplica pe fata, poti sa incerci sa-ti schimbi dieta alimentara, sa mananci mai multe fructe si legume, ar reduce foarte mult din cosurile de pe fata.

| Nelly101 a răspuns:

As opta pentru niacinamida de la The ordinary, poti face spot treatment cu Ba 2%, pui pe cos, il lasi pana la urmatoarea spalare. Cicatricile se tratateaza cu niacinamida, spf intodeauna pe fata. As recomanda seara sa aplici spot treatment, urmat de o crema hidratanta. Sper sa te ajute.

| ALexMarius434 a răspuns:

Trebuia sa bagi lemnul in soba mai devreme daca stii ce zic laughing