| DirviziuQ a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Multumesc
Deci acum 2 ani m-am dus la o coafeza sa imi faca o coafura pentru un eveniment, dar ea s-a gandit si sa mi-l tunda, desi nu i-am cerut asta: mi-a lasat ceva par mai lung si restul tuns in varful capului. Aratam pur si simplu oribil, coada mea era extrem de subtire si nici nu imi puteam prinde restul parului. Intre timp mi-a crescut putin, si am gasit pe altcineva care ma tunde bine, insa nu stiu de ce, de atunci cel de sus pe care aia l-a taiat tot se roade si nu mai creste. Deci inca mai am par lung, pana la umar, care creste doar cel de pe margini, la umeri, nu stiu cum sa spun, in timp ce cel de la ceafa la fel, tot se roade si nu mai creste. Deja m-am saturat as tot astept, pur si simplu de 2 ani am aceeasi lungime la par, pentru ca se tot roade. Am incercat cu ulei de ricin si nu m-a ajutat.
Ce spuneti sa fac? Eu ma gandeam sa ma tund scurt, ceva care sa se potriveasca cu fata mea, doar ca mi-e frica sa nu imi creasca din nou, sa se roada ca acum. Sa fac asta? Sau sa il las si sa continui sa tai din varfuri, desi mereu am acelasi rezultat? Si daca il tund scurt, cum il intretin pana imi creste, ca sa nu arate la final ca spicele de fan?

3 răspunsuri:
| redrosegirl a răspuns:

Ulei de ricin dar folosit o perioada indelungata.
Tratamente naturale - masti facute in casa.
Vitamine si suplimente.

| Moon009 a răspuns:

L-ai putea tunde scurt si i-ai da timp sa se regenereze. Totusi, problema s-ar putea sa vina de la tine. Nu stiu cum sa zic. Poate nu ai destule vitamine ( parul, unghiile au nevoie de diferite suplimente, daca corpul tau nu le are). Deci te-as sfatui sa te tunzi, nu neaparat scurt si sa iei vitamine/suplimente pentru par, astfel incat parul tau sa creasca uniform si sanatos!

| DirviziuQ explică (pentru Moon009):

Nu sunt sigura daca e vorba de vitamine, pentru ca am unghiile chiar foarte rezistente. Doar cu parul e problema. M-as tunde si "normal" dar mereu imi creste tot in varfuri. Dar acele vitamine sunt cele obisnuite sau sunt ceva special pentru par?