| nupebunezau a întrebat:

Am o intrebarebig grinupa voi care este cea mai buna placa de par pe care o aveti/ati avut-o? Cat ati dat pe ea? Eu am o placa de par si nu-mi place cum mi-l face. App voi va dati cu ceva inainte de a vi-l intinde? Dau funda.
PS.As dori numele marcii si cat a costat(pret cat de cat convenabil)
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| miha90z a răspuns:

Buna. Eu iti recomanda de la Remington. Eu am una de la ei de mai bine de 2 ani de zile si functioneaza super bine, in conditiile in care o folosesc de cateva ori pe saptamana :) Asta este placa http://www.remington-style.ro/......02-67.html eu am cumparat-o din Auchan cu 80 lei, er ala promotie, dar ea costa cam 100 lei, depinde de unde o cumperi.
eu nu ma dau cu nimic inainte de a mi-l intinde, dar folosesc keratina lichida, care este f buna

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

GHD Styler. Mi se pare cea mai bună placă, nu arde părul deloc. O folosesc împreună cu un spray de protecţie, pentru orice eventualitate.

Am dat pe ea 600 ron. Găseşti şi mai ieftină.

| tenshi261 a răspuns:

Poi mi-am luat de la Philips si am dat 180 lei(1 milion 8 sute) si ma impac bine cu ea(app sa-ti iei din ceramica ca a; tfel iti arzi rau parulhee hee)
funda?puppy dog eyes

| missoriginal a răspuns:

Eu am avut 3 placi la viata mea:
1.InStyler care e un nimic bun de aruncat(nu imi indreapra parul iar daca vreau sa-l ondulez trebuie sa stau ceva timp pana o face)
2.O placa Remington care chiar daca m`a costat 200 lei nici aia nu e cine stie ce...
3.Placa de par Babyliss...E mai scumpa cei drept si sa nu va luati daca costa sub 250 lei k ales sunt contra facute si bune de nimic.E o placa acre chiar indreapta parul.
I`am imprumutat`o si prietenei mele care are un par foarte des si i l-a facut lins aproape.
Deci mai bine i`ei o placa care sa fie buna si sa nu iti strice parul(k dupa ai ce ad bani pentru masti de par si tratamente).
Sper ca te-am ajutat
Bye``

| Licuriiciu a răspuns:

Dupa parerea mea cele mai bune placi sunt cele de la Remington, au preturi accesibile si nu trebuie neaparat sa-ti iei o placa cu multe dotari ca sa fie bune, fii atenta sa fie cu setari de temperatura, deoarece daca ai parul subtire sau blond sa folosesti o temperatura mai mica, iar cea mare e pentru parul mai greu de indreptat.Si daca ai un buget mai larg iti poti lua o placa pe baza de abur si de ceramica, nu arde parul atat de tare.(De fiecare data cand folosesti placa aplica protectie termica chiar de la prima utilizare, asta daca vrei sa ai grija de parul tai)Pt. alte detalii legati de domeniu ma poti contacta.happy