| stefi2k19 a întrebat:

Am o intrebare legata de ten care ma deranjeaza foarte mult.
Avand in vedere ca vine vara, acum soarele sta pe cer mai mereu, bat razele si mi se vede tenul foarte urat, am multe puncticele negre si am tenul putin rosiatic si foarte cleios, foarte mult sebum, ma spal in fiecare zi pe fata, am o igiena corespunzatoare si nu inteleg de ce e asa.
Imi puteti recomanda ceva creme sau ceva sa rezolv problema asta?
Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| SEMIHA a răspuns:

Mergi la un salon calitativ pentru o curățare facială în profunzime. Sau poate o clinică bună în domeniu. Cei de acolo o să îți recomande diverse tratamente pentru ten gras, acolo se încadrează al tău. E costisitor dar merită. Și trebuie să fie un salon calitativ, repet. Cu instrumentar și echipament steril. Să fii atentă la igiena lor, cât și a salonului, să fie totul curat. Altfel, o să te trezești cu probleme mai mari. Tenul e sensibil.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Dacă te speli cu apa și săpun obișnuit, renunță. Faci mai mult rău.