Întrebare recomandată | Mihaitza_Radu_1993 a întrebat:

Am o pereche de pantofi din piele intoarsa de culoare crem deschis si la o petrecere i-am patat cu vin. Am incercat sa ii curat si intr-un final am reusit dar, pe interior, in zona varfului si a calcaiului, mai are o dublura din piele intoarsa vopsita maron inchis si acea culoare acum mi-a iesit prin pielea de la exterior. As dori niste sfaturi de curatare pentru acea culoare. Am incercat cu apa si cu otet dar tot se mai cunoaste. Stiti vreo curatatorie in judetul Braila sau vreo metoda de a curata pantofii?

2 răspunsuri:
| 03052003 a răspuns:

Incearca cu clor combinat cu un pic de apa sau lasa-i asa

| Daria84 a răspuns:

Ar putea merge cu degresant, la mine mereu a functionat! Ai putea incerca, dar nu garantez nimic!