| BiuL a întrebat:

Am o pereche de pantofi nude din piele intoarsa (suede). In timp s-au inegrit in unele locuri, s-au murdarit, patat etc. Cum ii pot curata fara sa distrug materialul?

Răspuns Câştigător
| yuuPPy a răspuns:

Incearca la Deichman sau Leonardo. sunt niste solutii speciale happy. o sa iti spuna vanzatoarele de acolo happy. sper sa gasesti :*

| BiuL explică (pentru yuuPPy):

O sa ma interesez, merci frumos

4 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Http://www.casatea.ro/scripts/prodList.asp?idCategory=89
Încearcă să-i cureţi,mai întâi,cu o perie umedă,şi eventual şi cu puţin săpun,iar după ce s-au uscat,aplică un dresing pentru. piele întoarsă,sau antilopă, se găseşte in diferite nuanţe(poţi să-i colorezi în culoarea lor originală, dacă o găseşti, sau dacă nu, într-o alta), rezultatul este tot atât de reuşit.Vezi mai sus dresing lichid pentru. piele întoarsă.

| unspoken a răspuns:

Ai incercat sa ii speli cu o perie fina pe care ai pus putin sapun lichid? Eu asa fac cu pantofii din piele intoarsa si raman fara pete. happy

| BiuL explică (pentru unspoken):

Nu ii deterioreaza sapunul?