| BCosmin14 a întrebat:

Salut.Am o problema cu kilogramele, am 12 ani 1, 43 si 45 de kilograme. Vi se pare mult? Mie da. Aveti vreo idee cum as putea sa slabesc dar fara pastile sau regimuri stricte?

Răspuns Câştigător
| Rush a răspuns:

Pai pastilele au reactii adverse deci nu e ok, regimurile sunt varza fiindca sa zicem ca slabesti 5-7 kilograme da? si dupa aia nu mai tii regim, o sa pui vreo 10 kg dupa aia si nu este ok, singurul mod in care poti slabi este efortul fizic al corpului liber, fara gantere, haltere si alte dracii, poti face flotari, genoflexiuni, tractiunii, flexii si etc. sau poti merge la sala si sa faci cardio(adica mers pe bicicleta sau alergat pe banda )si alte exercitii de fitness, si incearca sa nu mai mananci fast food, si alte mancaruri grase cum ar fi prajelile, sau macar mananca dar o data la 2-3 saptamani, altfel nu prea ai cum sa slabesti, daca bagi in tine toate grasimile e greu sa le dai jos, BAFTA si BAGA EXERCITII

5 răspunsuri:
| Allkin a răspuns:

Salut.Din datele pe care le-ai postat am calculat indicele de masa corporala ->http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html
Greutatea ta este normala mai ales la varsta ta.Esti inca copil, in curand vei intra in pubertate si corpul tau va trece prin multe schimbari.Te sfatuiesc sa nu incerci sa slabesti la varsta asta pentru ca sunt sanse sa te imbolnavesti si sa iti dereglezi metabolismul.Mananca 3 mese/zi la ore bine stabilite, hidrateaza-te si consuma multe fructe si legume zilnic si nu uita de mult sport.Vei vedea rezultatul! Bafta!

| Puffy729 a răspuns:

Uite 3 diete care s-ar pute sa te ajute:
1.Chiar daca nu va vine sa credeti, exista si o dieta numita Maica Teresa. Poti slabi oricat si poti manca orice, cu conditia sa incepi dieta in ziua de miercuri. Iti cumperi un pahar nou si seara il umpli pe jumatate cu apa si cu atatea boabe de orez cate kilograme vrei sa slabesti.
2. Dieta cu luna plina e pentru fete grasute si romantice. Poti sa slabesti 3 kg intr-o zi, daca bei 3 pahare de apa dimineata si la fiecare doua ore, bei inca un pahar. Conditia e sa te apuci de dieta intr-o perioada cu luna plina.
3. Dieta pe baza de somn.Solutia e sa dormi mult.Sa dormi tot timpul.Credeti sau nu, dar insusi Elvis Presley a incercat aceasta dieta!
Sper ca te-am ajutat!
Pupici!kiss
P.S.:Sa faci mult sport!

| CristinaKti a răspuns:

Ai 12 ani ai nevoie de cateva kg in plus pentru crestere si sa te dezvolti eu zic sa ai rabdare daca chiar nu vei slabi si nu vei fi multumita de tine incepe de la o varsta cum ar fi 14 ani :*

| ŦąñťäsÿĶïŝš a răspuns:

Dimineata, mananca iaurt cu stafide, iar dupa ora 6 nu mai manananci nimic, decat fructe sau legumewinking Sora mea asa a facut si a slabit mult happy

| batmobile a răspuns:

Ce n-as da eu pentru. cateva kg in plus...eu nu stiu cum sa pun pe mine si tu te plangi ca esti prea gras HA HA HA...capul sus