| MiriamXDD a întrebat:

Am o problema, m-am ingrasat foarte tare in ultimul timp si nu pot sa slabesc. Tin dieta si fac miscare in fiecare zi, beau tone de apa si nu se intampla nimic.Tin sa precizez ca vara asta timp de o luna am luat niste pastile de 'slabit' care nu aveau niciun efect. Aveti vreo idee cum as putea sa slabesc sau ce se intampla cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NorNegru a răspuns:

Bună! Degeaba bei "tone" de apă, dacă nu elimini alimentele bogate în calorii. Elimină făinoasele (pâine, paste), alimentele grase, prăjite, dulciurile, sucurile, chiar și fructele. Rezultatele vor apărea după vreo lună, o lună și jumătate.

Succes și multă ambiție!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cauta pe Fb Get fit with Dragos Vultur, costa 250 lei pe luna sa-ti faca un meniu personalizat si un program de exercitii pe care le ptoi face acasa si daca te tii strict de ce zice el, in 1-2 saptamani slabesti super mult. Nu e infometare, si eu cooperez cu el, mananci putin si des si iti spune si ce si cat la fiecare masa.

| Donsavas a răspuns:

Nu mai folosi pastile fără să ti fie prescrise de medic fiindca marea majoritate din comert sunt inutile. Renunta la zahar si la orice tine de carbohidrati pentru o perioadă si ai sa vezi schimbări majore