| Hermaniona a întrebat:

am o problema cu tenul-e normal spre gras dar am cateva cosuri si porii mult prea mari
ce masti,lotiuni,exfoliante, geluri sau sapunuri imi recomandati?
am 13 ani
P.S poate sa fie ceva de la avon sau oriflame sau farmacii dar si facute acasa
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Carminabv a răspuns:

Eu imi fac o baie de aburi cu ceai de musetel o data pe saptamana dupa care ma exfoliez cu faina de malai si frec mai mult in zonele cu probleme gen puncte negre, cosuri dupa care obligatoriu aplic o lotiune astringenta care sa inchida porii(suc de lamaie, sau ceva care sa contina alcool in unele cazuri spirt dar doar acolo unde ai pori sau tenul foarte gras daca e normal nu e cazul sa ti-l strici)si daca se ingrasa pe parcursul zilei folosest servetele umede cu ph neutru, ti le recomand pe cele de bebelusi.Nu-ti face griji sunt probleme specifice varstei cu timpul se amelioareaza sau chiar dispar. Important e sa nu folosesti produse care sa-ti usuce tenul, mai tarziu vei regreta, tenul mixt e cel ideal, si foloseste produse naturiste sunt cele mai bune, garantez.

2 răspunsuri:
| PamyTzZz a răspuns:

Buna. Daca ai tenul gras inaseamna ca ai si parul gras si asa cum ti-am spus si la intrebarea anterioara ai putea incerca la un dermatolog. Si eu am avut aceste probleme si cu parul si cu tenul. Poti merge la o farmacie si sa intrebi daca au un preparat facut din antibiotice ( nu retin numele). Este foarte bun de la a doua a treia aplicare se vad rezultatele. Este testat de mine happy

| error_5566 a răspuns:

Schimb de sange! laughing