| didi33 a întrebat:

Am parul rar, subtire si zici ca e ars[nu m`am vopsit si nici nu ma dau cu produse] si imi cade foarte mult.
Acum 1 luna ma gandeam sa ma tund, dar imi sta foarte bine cu parul lung si nu as vrea sa il tund.Asa ca am incercat tot felul de masti,ulei de ricin, etc. dar nu am vazut nici o diferenta.
Intr`un timp ziceam ca nu ma tund, ca vreau sa am parul lung.Dar daca stau sa ma gandesc, decat sa am un par lung dar urat mai bine am parul scurt si frumos.
Vreau sa am parul ori bob asimetric ori asa:
http://thebestfashionblog.com/......men-12.jpg

.Chiar nu stiu ce sa fac.Si nu cred ca mi-ar sta foarte rau cu parul scurt.[am incercat cu programe online in care poti sa iti schimbi parul].Dar totusi as vrea parul lung.

Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| LoOvE a răspuns:

Si eu am 15 ani, i al meu arata groaznic, e ars (eu ma fac cu placahee hee ).La fel faceam si eu:sa ma tund sa nu ma tund.Toti imi zic ca imi sta bine cu parul lung si drept.Si asa si este, tuturor fetelor le sta bine cu parul lung.

Eu m-am decis ca dupa banchet sa ma tund pana la umeri nefilaat (acum il am pana la mijolc si ars repet crying ).Il tund pentru ca nu pierd nimic, imi a creste pana voi incepe liceul.Asa te-as sfatui sa faci si tu.Doar nu o fi parul mai smecher decat tine laughing.

Si in legatura cu mastile aste de par. Uleiul de ricin, ulieul de masline, zeama de la o lamaie si 1 galbenus (chair si 2) iti va face minuni.Stiu ca nu am crezi, pentru ca dupa cum am vazut ai zis ca ai incercat si tu.Nu stiu cat timp te-ai tinut tu de aceste masti de par dar eu vara trecuta la fel am facut (m-am tuns si vroiam neaparat sa imi creasca parul pana incep cls 8.Asa ca am cautat ca disperata pe net numeroase masti de par si la asta m-am oprit pana la urma.E fenomenala.M-am dat cu ea de 2 ori pe saptamana cand ma spalam pe cap timp de 2 luni.

p.s- nu e nici o nenorocire daca mai uiti sa te dai o saptamana. Efectul se face si fara sa te ti scai scai de el.Doar trebuie o foloesti pe un timp indelungat.

Si ghici ce? Cand am icneput scoala in septembrie, toata lumea imi adm ira parul, imi spunea "Vai ce lung ti-a crescut parul", "Ce frumos arata de la spate" "Ce sanatos pare".Si pe buna drepatate asa era, eu nu a veam cum sa-mi dau seama pentru ca nu pot sa-mi vad parul la spate, decat la
oglinda dar nici acolo foarte bine.

Si asa s-a intampalt minunea.De aici si hotatararea mea sa ma tund iar pentru ca toata cls 8 nu prea am folosit masca, aveam, prea mult de invatat plus cu examnele astea crying

Ai incredere in mine! Suntem de aceeiasi varsta si stiu cum gandesti. Daca nu creste (va creste), daca il tund prea scurt (nu cont, e vara si va trebui sa-l ti mai mult prins)

Succes!

1 răspuns:
| didi33 explică:

P.S.: am 15 ani