| lucaconstantinwin a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare mai ales pentru băieți, vreau sa stiu și eu de ce nu a crescut inca barba la 20 de ani, pe fata am doar puf mustata si ciocul nu prea creste, mi s-a intamplat odata sa-mi iau mustata si ea sa crească după o lună așa, am încercat să dau cu bicu' pe puful ala de cam 4-5 ori și niciun rezultat, dau funda cui imi raspunde

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| iulianr a răspuns:

E legat de genetica. Unora le creste barba foarte mult daca nu se rad 2-3 zile, iar altora nu le creste aproape deloc. Eu am 27 de ani și îmi crește foarte puțin. Am stat și o lună și ceva fara să mă barbieresc și mi-a crescut doar ca un contur subțire pe față și foarte puțin pe gât. Am avut și un coleg la facultate care nu avea deloc, chiar dacă o lasă foarte mult timp. Posibil să existe ceva tratamente care să stimuleze creșterea părului/bărbii, dar nu știu dacă are rost. Nu te îngrijora.