| costel09 a întrebat:

Salut, am un epilator Silk-épil 3 si dupa ce il folosesc se observa niste "canale" cum au fost smulse firele. Aceste "canale" se vad chiar si dupa 2-3 zile. Ce as putea face sa nu se mai vada acele "canale" pentru ca sunt inestetice. Multumesc

Răspuns Câştigător
| DiamondShine a răspuns:

Dap,lapte de corp hidratant.si ink ceva,incearca sa te epilezi imediat ce iesi de la dus sa ai ink porii deschisi, asta te ajuta din mai multe puncte de vedere, nu te doare asa rau si nici nu fortezi firul de par.

3 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Foloseste o crema puternic hidratanta dupa ce te epilezi,si incearca sa te faci cat mai des sa nu aiba timp radacina sa se intareasca, asa vei evita si durerea, si sa ti se vada locul de unde s-a smuls parul.Eu am un Philips si ma inteleg super cu el...

| costel09 explică (pentru DiamondShine):

Multumesc mult DiamondShine

| costel09 explică (pentru DiamondShine):

As putea folosi in loc de crema lapte de corp?

| DiamondShine a răspuns (pentru costel09):

Dap,lapte de corp hidratant.si ink ceva,incearca sa te epilezi imediat ce iesi de la dus sa ai ink porii deschisi, asta te ajuta din mai multe puncte de vedere, nu te doare asa rau si nici nu fortezi firul de par.