| PoTopica a întrebat:

Am un pierce in buric pus de putin timp. Este normal sa fie rosu si inflamat chiar si la o saptamana de cand l-am pus, desi ingrijesc zilnic zona respectiva?

1 răspuns:
| Boblobobonti a răspuns:

Da. E normal.Deoarece acolo e înrăma deschisă și fiind tija, se vindeca greu. Până când țesutul înțelege că acolo e ceva permanent și trebuie să se vindece in jurul piercingului. Încearcă să îl ții cat mai aerisit. Fără să pui plasturi sau să îl acoperi. Cel mai ok e să îl speli cu apa simpla.