| Ciotaucrusrujw a întrebat:

Poate cineva sa ma ajute urgent?
Am de o luna piercing in buric, am avut grija, am curatat timp de 3 saptamani doar ca de o saptamana nu am avut tare mare grija si am folosit sampon normal de corp si pe piercing, e toata zona rosie, curge putin sange si iese ca un fel de carne din buric jos, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| mbsg1335 a răspuns:

Din cate stiu eu ar fi trebuit sa se fi vindecat bine deja zona.Se pare ca este o infectie.Se poate intampla fie deoarece piercing-ul nu a fost facut in conditii igienice/corect, fie deoarece nu l-ai ingrijit corespunzator.Iti recomand sa mergi la medic cat de curand, infectiile pot fi periculoase si pot duce la complicatii.Nu cred ca are rost sa te intorci la salon, nu au ce sa iti faca, eventual sa iti dea banii inapoi, desi nu prea cred.O sa iti spuna ca este vina ta ca nu l-ai ingrijit corespunzator(ar fi trebuit sa iti spuna ei cum trebuie ingrijit).

| vmalex21 a răspuns:

Piercingul in buric are o durata de vindecare si de 6 luni nicidecum 3 saptamani.

| mbsg1335 a răspuns:

Imi cer scuze atunci, nu m-am documentat prea bine pe subiect, doar mi-am spus parerea.

| vmalex21 a răspuns:

Stai linistit, nu e nicio problema.Eu stiu pentru ca o verisoara si-a facut si fata de la salon a spus ca vindecarea completa dureaza si 6 luni.Si e de inteles de vreme ce e o zona,, frecata,, de haine, dormit, etc.

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Posibil sa ai o mica infectie care e la inceput.
Fuguta la salonul unde ti l-ai facut sau la medic.