| Predatorul1 a întrebat:

Salut, am venit cu o întrebare mai ciudata.
Este adevărat ca de la parul creț permanent pe care îl faci la salon, în timp îți cade parul dacă îl faci de mai multe ori?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este adevarat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Da, ti-l poate afecta negativ deoarece prin aplicarea unui permanent tu schimbi compozitia chimica si structura firului de par, iar daca faci des o astfel de procedura firele isi vor pierde rezistenta, elasticitatea, deci se vor rupe mult mai usor.

| RaduRobertRO a răspuns:

Depinde cat de des si la ce salon iti faci parul. Oricum nu e chiar ok sa arzi parul, de dragul de a fi cret. Parere personala, nu neaparat de urmat. happy

| Corina3434 a răspuns:

Parul se rareste pana ajungi la chelie.